W góry z dzieckiem- Guchołazy i Przednia Kopa


"W góry z dzieckiem" cieszą się co raz to większą popularnością, więc śpieszymy z kolejną propozycją na wycieczkę z dzieckiem! Po raz kolejny będą to Góry Opawskie, a dokładnie ich zachodnia część położona w okolicach Głuchołaz. 


Do Głuchołaz można się dostać samochodem jadąc od strony Prudnika- drogą krajową nr 40, albo od strony Nysy- drogą wojewódzką 408. W obu przypadkach będąc już w mieście musimy kierować się na Zlate Hory, a w miejscu, gdzie droga główna odbija w lewo, pojechać na wprost- w ten sposób dojedziemy do części zdrojowej miasta. Samochód możemy zostawić wzdłuż drogi lub podjechać wyżej i zaparkować go w pobliżu dawnego hotelu Leśna, gdzie znajduje się trochę więcej miejsca do zaparkowania. 


Po przejściu parku zdrojowego dochodzimy do muszli koncertowej, za która prowadzi niebieski szlak. Droga jest w miarę równa i szeroka, jednak jej spora stromizna może sprawić, że z wózkiem ciężko będzie tędy przejechać. Po ok. 2 km w prawo odbija żółty szlak, który prowadzi na szczyt Przedniej Kopy- nazywanej Górą Chorbrego. Na szczycie znajduje się remontowane schronisko (mamy nadzieję, że zostanie otwarte już w 2019 r.) oraz piękny kościółek. Na szczyt ścieżka jest stroma i wąska- tutaj o przejazdu wózkiem możecie zapomnieć, ale dzieciaki o własnych siłach spokojnie sobie tutaj poradzą. 


Schodzimy z Góry Chrobrego na jej drugą stronę. Stroma ścieżka zaprowadzi nas do skrzyżowania szlaku żółtego z niebieskim. Jeśli chcemy dalej podążyć szeroką drogą wybierzmy kolor niebieski, który zaprowadzi Was wprost pod muszlę koncertową. Jeśli szukacie dalszych wrażeń podążajcie nadal żółtym kolorem szlaku i zejdźcie przez piękny las bukowy do Doliny Białki. Wychodząc z lasu skręcamy w prawo i najpierw ścieżką dydaktyczną, a potem promenadą nad rzeką dochodzimy z powrotem do Zdroju. Po drodze warto zatrzymać się w sztolni, w której żyją nietoperze, a także wejść do jednej z nich i poczuć się jak górnicy wydobywający złoto w przeszłości w tej okolicy. Warto przygotować się do opowieści na ten temat, gdyż każde dziecko zainteresuje w jaki sposób ten kruszec pozyskiwano!:) 


Będąc w parku zdrojowym można również skorzystać z możliwości hydroterapeutyczny przeniesionych tutaj wprost z uzdrowiska Priessnietz w Jeseniku. W letnie weekendy można dość często natrafić na występy artystyczne w muszli koncertowej, a w górnej części Zdroju usiąść nad nowo wyremontowanym stawikiem lub skorzystać ze zdrowotnych dobrodziejstw tężni solankowej:) 


Mamy nadzieję, że ta propozycja przypadnie Wam oraz Waszym pociechom do gustu i chętnie z niej skorzystacie!:) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Maciek i Natalia w podróży , Blogger