Kiczera w cieniu Góry Żar

Kiczera to szczyt sąsiadujący z bardzo popularną Górą Żar. 

Na szczycie wznoszącym się na wysokość 827 m n.p.m. stoi wiata z miejscem na ognisko. Jest tutaj dużo mniej turystów niż na wspomnianym wcześniej Żarze, a zdecydowanie można z niej podziwiać dużo ładniejsze widoki! To stąd najpiękniej widać zbiornik szczytowy elektrowni wodnej, który zbudowano w końcu lat 70. XX w. na szczycie Góry Żar. Jest to jedyna taka konstrukcja w Polsce a bardzo podobną, tyle że większą można podziwiać w Czechach, a dokładniej w Jesenikach. 
Na zboczach Kiczery, w tle zbiornik elektrowni na Górze ŻarWracając jednak do Kiczery, to z niej pięknie prezentuje się Jezioro Międzybrodzkie ze szczytami go otulającymi- Magurką Wilkowicką, Chrobaczą Łąka. Z tej perspektywy majestatycznie wygląda Jezioro Żywieckie ze szczytami Beskidu Śląskiego w tle (Barania Góra, Skrzyczne).
Wiata i miejsce na ognisko na szczycie Kiczery


Na stronę wschodnią rozpościera się natomiast panorama na Leskowiec, a także miasta: Andrychów oraz Kęty. Z Kiczery świetnie widać startujące samoloty z lotniska znajdującego się u stóp Góry Żar oraz na kolejkę linową, którą rzesze turystów dostają się na szczyt. 


Natalia i w tle wschodnie szczyty Beskidu Małego

Lotnisko u podnóża Góry Żar


To kto chętny na chillowanie na Kiczerze? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Maciek i Natalia w podróży , Blogger