Terchova- centrum Małej Fatry

Wieża kościoła w Terchovej


Terchova to centrum Małej Fatry. Stąd można dostać się bezpośrednio na najpiękniejsze szlaki okolicznych gór. Stąd można również dostać się okoliczną komunikacją do innych miejscowości, z których można ruszać w góry! 

Ze wschodniej części wsi można udać się na Janosikove Diery, a następnie szczyty Małego i Velkego Rozsutca, a dla bardziej wprawionych turystów również na Stoha. Ze Stefanovej, czy Vratnej można udać się na Chleb, Velky i Mały Krywań, bądź zupełnie w północnym kierunku odwiedzić Góry Kisuckie. 

Pomnik JanosikaNa jednym ze szczytów górujących nad miejscowością- Oblaz, wybudowano wieżę widokową. Jej umiejscowienie nie jest przypadkowe, gdyż w tym miejscu odbyło się powieszenie Juraja Janosika. Właśnie w Terchovej urodził się znany Janosik. We wsi jest jego pomnik, a co roku odbywa się Festiwal Janosikowy. 
Wieża widokowa na OblazieJeśli chodzi o noclegi to my spaliśmy na campingu Bela w Niżnym Kamieńcu. Z ręką na sercu możemy go polecić. Oprócz możliwości rozbicia namiotu, camping oferuje wynajem domków letniskowych. 

Dla osób poszukujących noclegu bliżej centrum zachęcamy do zapoznania się z ofertą od booking.com! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Maciek i Natalia w podróży , Blogger