W góry z dzieckiem- Nyznerovske Vodospady

Kolejna propozycja na górską wycieczkę z dziećmi przenosi nas do naszych południowych sąsiadów- Czechów. Niedaleko granicy z Polską znajdują się Nyznerovskie Vodospady, do których spacer, będzie idealnym pomysłem na popołudnie z rodziną.

Stribrneho Potok


Nyznerovske Vodospady to kaskada wodna zlokalizowana na Stribrneho Potoku w Górach Rychelbskich. W odległości ponad 100 metrów, potok ten trzykrotnie pokonuje progi skalne, a tym samym 14 metrów przewyższenia. Najwyższa kaskada ma 3 metry wysokości i można zejść do jej stóp po specjalnie zbudowanych schodach.

Jedna z kaskad Nyznerovskich Vodospadów



Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia całego wąwozu Stribrneho Potoku, szczególnie jesienią, gdy barwy lasu go otaczającego przybierają bajeczne kolory.

Czy można trasę pokonać wózkiem? Tak, zdecydowanie! Jest tutaj szeroka, równa ścieżka, która początkowo nawet jest pokryta asfaltem. Idealnie nada się na wózek, a także dla małych dzieci, które są w stanie trasę pokonać na pieszo, gdyż nachylenie, które trzeba pokonać jest niewielkie.

Do Nyznerovskich Vodopsadów prowadzi szeroka ścieżka



Jak się tutaj dostać? Najkrótsza droga na Nyznerovskie Vodospady prowadzi z Nyznerova, do którego można się dostać z Żulovej, którą od wodospadów dzieli niecałe 5 km. W Nyżnerovie znajduje się duży parking, a do samych wodospadów prowadzi szeroka, asfaltowa ścieżka. Do Zulovej z Polski najlepiej dostać się z przejścia w Paczkowie lub w Kałkowie- w obu przypadkach należy kierować się na Jesenik. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Maciek i Natalia w podróży , Blogger