Male- małe miasteczko w Val di Sole


Tym razem chcemy Was zabrać do Doliny Słońca, czyli Val di Sole we włoskim Trydencie. Konkretnie przenosimy się do Male, które to mieliśmy okazje całkiem dobrze poznać.


Jest to małe miasteczko, położone w samym centrum Alp, otoczone masywami górskimi należącymi do grup Brenty, Adamello, Ortler, z których najwyższe szczyty przekraczają wysokość 3000 m n.p.m.
W samym miasteczku należy wyróżnić centralny plac z kościołem i wieżą (o których więcej poniżej), a także liczne uliczki, które od niego odchodzą w różnorodnych kierunkach. Male to również nowoczesne budynki, które zachowują jednak starszą zabudowę, a można je spotkać na zboczach masywów górskich ale i również na obrzeżach miasteczka.


Wracając do kościoła znajdującego się na Piazza…. Można śmiało powiedzieć, że jest to największa atrakcja hisotryczno- architektoniczna tego miasteczka. Budowany przez całe średniowiecze kościół, łączy w sobie dwa style jednocześnie: romański oraz gotycki. W kościele warto zwrócić uwagę na drewniane ołtarze. Przed Kościołem warto zatrzymać się na chwilę i podziwiać XV- wieczną wieżę, w której znajdują się freski, autorstwa Pino Casariniego.

Kościół w Male

Wnętrze kościoła w Male

Słynne freski na wieży przykościelnej

A jak już wrócicie z górskich szlaków i zwiedzicie to urokliwe miasteczka zawsze możecie zasiąść wygodnie w jednym z lokali gastronomicznych.

Główny plac w Male


Będąc w miasteczku warto przejść się poza jego centrum. Dobrze jest wybrać się na spacer w stronę Croviany- tutaj można zobaczyć zabytkowe… dystrybutory paliwa (dość ciekawe eksponatyJ), ale i na drugą stronę rzeki, gdzie w ciszy i spokoju można pospacerować promenadą wiodącą u podnóża górskich szczytów.


Wspomniane dystrybutory paliwa


W Male regularnie odbywają się liczne imprezy. Są to koncerty, targi regionalnych produktów, ale i ciekawsze imprezy integracyjne lokalne miasteczka przeznaczone dla dzieci i młodzieży.
Targ w Male

Tutaj na pewno się nie będziecie nudzić!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Maciek i Natalia w podróży , Blogger