Czy to Włochy, czy to Austria, czyli z wizytą w Bolzano!Połączenie włoskiego miasteczka z niemiecką architekturą uzupełnioną nowoczesnymi zabudowaniami. To wszystko oferuje Bolzano- miasto położone w południowym Tyrolu.

Jest on stolicą regionu Trydent- Górnej Adygi. Chociaż znajduje się w granicach państwa włoskiego na ulicach słychać język niemiecki, który jest obecny w restauracjach i sklepach. Austriacy stanowią większość mieszkańców tego miasta, stąd germanizacji wszelkich nazw jest tutaj normą.

Co warto zobaczyć w Bolzano? Na pewno na pierwszy rzut oka wyłania się gotycka katedra, królująca w centrum miasta. Również na centralnym placu jest fontanna z kolumną Maryjną. Ciekawymi miejscami jest ponadto klasztor Dominikanów, czy klasztor krzyżacki. Całe centrum miasto jest poprzecinane wąskimi uliczkami wypełnionymi sklepikami oraz licznymi restauracjami.


W centrum miasta wyróżnić można ponadto długą ulicę handlową, gdzie swoje sklepy mają znane marki.Na uliczkach można spotkać również stragany z lokalnymi produktami, takimi jak owoce, sery, oliwa, konfitury, czy wina.


Przemierzając ulicę miasta można pooglądać różne ciekawe miejsca, o których można by było pisać i pisać…. Zresztą zobaczcie sami!:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Maciek i Natalia w podróży , Blogger