Z Koszarawy do Ślemienia przez Jałowiec i Adamy

Start: Koszarawa
Cel: Ślemień (Jałowiec, Adamy)
Odległość: 26,3 km
Punkty GOT: 34
Czas wycieczki: grudzień 2015 r.

Trasa wycieczki

Początek wycieczki zaplanowaliśmy w Koszarawie, dokąd dojeżdżamy busem z Żywca. Na miejscu jesteśmy dopiero przed 11, dlatego szybko zbieramy się na szlak. Wybieramy kolor żółty, który prowadzi prosto z miejscowości przez Lachowy Groń na Czerniawą Suchą. Początek szlaku wiedzie przez pola. Droga jest błotnista, rozjeżdżona przez sprzęt okolicznych rolników. Po osiągnięciu coraz większej wysokości ukazuje się nam piękna panorama na Pilsko, Rysiankę i Romankę. W takich okolicznościach robimy sobie przerwę na drugie śniadanie. 
Początek szlaku wiedzie przez pola 
Urokliwy domek na trasie żółtego szlakuW tle Romanka

Pilsko
Dalsza część trasy pomiędzy Lachowym Groniem a Czerniawą Suchą wiedzie praktycznie po płaskim. Po prawej stornie od szlaku ujawniają się ośnieżone grzbiety masywu Babiej Góry. Po dojściu na Czerniawą Suchą dochodzi do nas szlak czerwony, jednak my dalej podążamy za żółtymi znakami kierując się na najwyższy punkt wycieczki- Jałowiec. Na szczycie jesteśmy gdy za nami zachodzi Słońce. Możemy obserwować fantastyczny spektakl, gdy promienie słoneczne chowają się pomiędzy Pilskiem a Romanką. 
Babia Góra z Lachowego Groniu

Na szczycie Jałowca

Zachód Słońca, od lewej Pilsko, Rysianka, Romanka
Dalszą część wycieczki kontynuujemy niebieskim szlakiem. Już w ciemnościach lasu dochodzimy do celu- czyli noclegu w chatce na Adamach. Po obudzeniu się chcemy wrócić przez Hucisko do Ślemienia, skąd mielibyśmy dotrzeć do Żywca. Jednak gubimy szlak i docieramy z powrotem do.. Koszarawy. Szybkie spoglądnięcie na mapę i decydujemy, że damy radę dojść do Ślemienia na ostatniego busa tego dnia. Ta część szlaku raczej bardziej nadaje się na niedzielny spacer niż na górską wycieczkę, ale cieszymy się że było nam dane poznać te tereny Beskidu Żywieckiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Maciek i Natalia w podróży , Blogger